Mokslo šaknys karčios - vaisiai saldūs

4 priežastys, kodėl Mokyklai reikalingas Autobusas?

4 priežastys, kodėl Mokyklai reikalingas Autobusas?

Kiekvieną rytą, kai važiuojate į darbą arba vežate vaikus į mokyklą jūs nesimėgaujate, bet stovite kamščiuose, o gal net vėluojate į svarbų susitikimą. Greičiausiai susidurtumėte su keletu iš tų pažįstamų, filmuose matytų, didelių,  geltonų autobusų, kuriuos daugumoje mokyklų Amerikoje naudoja kaip pagrindinė transporto priemonę mokiniams. Tai tarsi keleivių pervežimo paslaugos, tik tai gali būti mokyklos atsakomybė. Ar Lietuvoje reikėtų turėti tokius autobusus? Štai keturios priežastys, kodėl atsakymas yra taip!

Autobusai mažina eismą ir kamščius

Tarkime, kad pagrindinė mokykla, arčiausiai jūsų namų, moko apie 500-700 moksleivių. Visi keliai pro tą mokyklų atlaisvėtų nepalyginamai  8 val. ryto. Jei keli šimtai tėvų išvažiuoja ta kryptimi – kamštis neišvengiamas. Nepaisant ar tas kelias yra jums pakeliui ar ne.

Autobusai mažina taršą

Nors tai gali skambėti pakankamai keistai, tačiau nauji autobusai mažiną taršą ir išmeta mažiau blogųjų medžiagų į orą.

Autobusai leidžia mokyklai būti prieinamą visiems

Kadangi ne kiekvienas turi automobilį arba gyvena toli, o pėsčiomis iki savo mokyklos kelias yra ilgas, autobusas gali būti vienintelis jų transportavimo būdas. Galimybė gauti kokybišką išsilavinimą yra svarbu visiems vaikams, todėl mokykliniai autobusai yra absoliučiai būtini, jeigu norite vaiką leisti į geresnę mokymosi įstaiga, kuri gali būti toliau nuo jūsų namų.

Autobusai yra saugesni

Mokykliniai autobusai Amerikoje buvo suprojektuoti atsižvelgiant į studentų saugumą. Jų geltoną spalvą lengvai mato kiti vairuotojai. Transporto priemonės šonai yra sustiprinti, kad apsaugotų keleivius avarijos metu, o aukšti sėdynių atlošai taip pat užtikrina apsaugą smūgio metu. Tėvai, kurie mano, kad jų vaikai yra saugesni, jei jie asmeniškai vairuos juos mokyklai, turėtų tai apsvarstyti: studentai yra apie 20 kartų labiau linkę į mokyklą patekti saugiai su mokykliniu autobusu. Dėl paauglių vairuotojų ši statistika padidėja iki 50 kartų daugiau. Ar tikrai nereikėtų pasvarstyti ir tokį pavyzdį parsinešti į Lietuvą?

Mokyklų autobusų parko plėtra yra naudinga visiems. Kitą kartą, kai pateksite į neplanuotą kamštį prie vaiko mokyklos, pagalvokite ar nereikėtų pasiūlyti tokios idėjos mokymo įstaigai. Be jokios abejonės, už mokyklinius autobusus reikės susimokėti tėveliams, tad laibai svarbu įvertinti visus privalumus ir trūkumus.